Pomiechówek – spacer w koronach drzew i leśna ścieżka edukacyjna

Dlaczego warto zwiedzić:

W Pomiechówku spotkamy niezwykle połączenie zabawy i edukacji o naturze. Jest to jedno z najlepszych miejsc na Mazowszu na aktywne i poznawcze spędzenie czasu z dziećmi. Ścieżka edukacyjna jest bogata w wiedzę dotyczącą mieszkańców lasów. Piękne przemyślane przystanki opisują przyzwyczajenia zwierząt i ptaków oraz zawierają informacje o roślinności występującej na naszych obszarach. A do tego liczne place zabaw i atrakcje dla dzieci, polany na pikniki i miejsca do grillowania. A jeśli tego mało to za symboliczną opłatę można się przejść ścieżką w koronach drzew i poznać sporo faktów o ptakach. Doskonale miejsce na odpoczynek dla całej rodziny.

Przed przyjazdem do Pomiechówka wiedzieliśmy, że to miejsce jest wysoko na liście polecanych miejsc na Mazowszu, ale nie oczekiwaliśmy że będzie aż tak niezwykłe. Udaliśmy się do Leśnictwa Pomiechówek na weekend. Widać było, że miejsce się cieszy zainteresowaniem, na ścieżkach było sporo ludzi. Ale sam teren jest dość rozległy dlatego nie było tłoku zarówno przy przystankach edukacyjnych jak i przy atrakcjach dla dzieci czy wiatach.

Spacer zaczęliśmy od ścieżki edukacyjnej, która prowadzi pomiędzy drzewami. Na ścieżce znajdują się 6 wiat/przystanków z planszami edukacyjnymi z książki „Rok w lesie”. Informacja podana w bardzo ciekawy i przystępny sposób. Również zachęcają do zabawy i w wiatach dzieci mogą rozwiązywać zagadki, co z chęcią robią.

Jedną z atrakcji jest Trasa w Koronach Drzew, jest to płatna atrakcja, i bilet warto kupić przed wejściem na ścieżkę w kasach przy parkingu. Opłata jednak nie jest duża (8zł za bilet dla dorosłego, 3zł dla dziecka). Trasa składa się z mostów, które łączą „gniazda” znajdujące się nad ziemią (od 2.5 do 5 metrów). I jest związana z życiem ptaków. Spacerując ścieżka dowiedzieliśmy się sporo ciekawostek o ptakach: jak robią gniazda, czemu śpiewają, gdzie odlatują na zimę.

Na terenie całego kompleksu poza elementami edukacyjnymi znajdują się również liczne atrakcje dla dzieci: wodny plac zabaw z młynem i zaporą wodną, huśtawki i inne sprzęty do zabawy dopasowane do leśnej atmosfery. Dzieci mogą w wole nałazić się, naskakać się, nabiegać się.

Wieża widokowa również daje porcje wiedzy dotyczącą drzew i ptaków naszych lasów, oraz otwiera piękny widok na okolice z wysokości

Co kilka kroków jest jakiś eksponat: duże plecione gniazda, zwierzęta, owady.

Łąka z motylami pokazuje polskie gatunki motyli w skali 50:1 i dobrze uzupełnia inne eksponaty parku.

Leśna ścieżka edukacyjna oraz spacer w koronach drzew zrobili na nas bardzo pozytywne wrażenie. Zdecydowanie polecamy zwłaszcza rodzin z mniejszymi pociechami. Jeśli zainteresowała Ciebie książka „Rok w lesie„, planszy z której zostały wykorzystane w wiatach na ścieżce, to możesz kupić je tu KLIK

Ogólne informacje

Odległość: blisko: ~40km
Sposób dojazdu: łatwy: auto, rower, komunikacja miejska
Czas zwiedzania: krótki: ~1-2godz, ~4km
Koszt: 8zł bilet wstępu na ścieżkę w koronach drzew i wierzę widokową. Przejście ścieżką dydaktyczną jest darmowe
Adres: ul. Nasielska 3, 05-180 Pomiechówek

Co warto zobaczyć:

  • Ścieżka dydaktyczna – pełna atrakcji ścieżka przyrodnicza
  • Spacer w koronach drzew- ścieżka w drzewach, trasa poświęcona ptakom
  • Wiaty edukacyjne – na ścieżce znajdują się wiaty z tematami wiodącymi dotyczącymi przyrody (ptaki, zwierzęta, rośliny, grzyby)

Użyteczne linki:

One thought on “Pomiechówek – spacer w koronach drzew i leśna ścieżka edukacyjna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: