Park rozrywki Julinek – raj dla dzieci: park linowy, kraina dmuchawców, wesołe miasteczko

Dlaczego warto zwiedzić:

Park rozrywki Julinek to miejsce gdzie się łączy świat cyrku z licznymi atrakcjami. To świat radości, swobody i nieskrępowanej, szalonej zabawy na świeżym powietrzu. Julinek to nietypowe miejsce z wyjątkowym klimatem, w którym dzieci w każdym wieku oraz dorośli znajdą coś dla siebie. Jest tu przestrzeń dla skoków, trampolin, zjeżdżalni ale również strefa relaksu i spokojnej zabawy. Spędziliśmy tu cały dzień i było nam mało.

Park Rozrywki Julinek to nietypowe miejsce, blisko natury w sercu Kampinoskiego Parku Narodowego, a do tego blisko Warszawy (zaledwie 20 km od granic miasta). Julinek to połączenie wypoczynku w naturze z beztroską zabawą dla całej rodziny. Jest to miejsce z bogatą historią, a klimat działających tu kiedyś cyrkowych ekip czuć na każdym kroku.

Swoją piękna nazwę Julinek bierze od imienia córki właściciela cukrowni w Lesznie, której w XIX wieku została przekazana część majątku. Julia zajmowała się tu hodowlą koni wyścigowych. I to właśnie z końmi nierozłącznie związany był Julinek, aż do wybuchu II wojny światowej. Następnie ośrodek został stałym centrum dla ekip cyrkowych działających w całej Polsce oraz zapleczem ich postojów i zimowania. Baza była przede wszystkim miejscem treningów artystów oraz ośrodkiem doskonalenia sztuki cyrkowej. Była to największa baza cyrkową w Europie, zjeżdżali tu cyrkowcy z całego świata. To tutaj powstała i istnieje do dziś Państwowa Szkoła Sztuki Cyrkowej, jedyna w naszym kraju szkoła przygotowująca do wykonywania zawodu aktora cyrkowego.

Park rozrywki Julinek powstał w 2015 roku a unikalności parkowi dodaję to jak w oryginalny sposób kontynuowana jest tu tradycja cyrkowa. W każdy weekend Duża Arena staje miejscem występów cyrkowych i teatralnych. Artyści, cyrkowcy i aktorzy zapewniają rozrywkę na najwyższym poziomie. A organizowane spotkania z clownami – znakomita zabawa nie tylko dla dzieci! W Julinku można spędzać czas na wiele sposobów. Wystarczy wybrać jedną z dostępnych aktywności.

Park linowy “Podniebny cyrk” to jeden z największych w Polsce parków linowych Trasy i ponad 100 różnorodnych przeszkód (siatki, mosty, ścianki) są umieszczone na linach w drzewach. Podniebny Cyrk został zaprojektowany i stworzony po to, aby każdy, bez względu na stopień zaawansowania, mógł przejść bezpiecznie trasę ciesząc się tą niezwykłą przygodą. Przed wejściem na ścieżki, każdego obowiązuje przejście instruktarzu, a tras bacznie pilnują instruktorzy. Po przejściu instruktażu mamy pewność że na pewno poradzimy sobie z karabinkami i uprzężą na wysokości. Ogrom satysfakcji i radości gwarantowany.

Kolejną niezwykłą atrakcją jest kraina dmuchańców. Tu się znajduje się aż kilkanaście dmuchanych zabawek o różnej tematyce oraz ogromna trampolina, zaopatrzona w uprzęże zabezpieczające. A hitem jest ogromna wodna zjeżdżalnia hippo slide, dostępna dla dzieci od 7 lat.

Na samym końcu znajduje się Wesołe Miasteczko z karuzelami dla najmłodszych, kolejką górską oraz samochodami dla trochę starszych dzieci oraz dorosłych. Możemy wykupić lub karnet Open, który upoważnia do nieograniczonego wstępu na wszystkie atrakcje lub jednorazowe bilety. Poczuliśmy tu prawdziwy wakacyjny szał, korzystając do woli z proponowanych rozrywek.

Mniejsze pociechy mają do dyspozycji plac zabaw, pokazy oraz mogą skorzystać z rozrywek jakie zapewnia strefa animatorów, z animatorkami, które mają głowę pełną pomysłów i zabawią młodsze pociechy. Plac zabaw jest zrobiony w piasku i drewnie i posiada ogromną poduchę do skakania oraz mini tyrolką.

Nie skorzystaliśmy ze wszystkich atrakcji. Bardzo szybko nam zleciał czas, i jednego dnia było nam za mało, żeby się wybiegać, połazić i wyskakać. Zatem przyjdziemy tu na pewno nie raz. Planujemy jeszcze pograć w minigolfa na unikalnym na całą Polskie polu do minigolfa, z bardzo nietypowymi dołkami, do których dostępu bacznie pilnują cyrkowe postacie. Recenzje, które przeczytaliśmy zgodnie mówią, że jest to wspaniała zabawa dla całej rodziny! Również planujemy wejść na ściankę wspinaczkową. No i koniecznie zobaczyć przedstawienie cyrkowe, oraz pobawić się z animatorami w strefie animacji.

Dla miłośników parków rozrywki polecamy również zwiedzić Farmę Iluzji

Podsumowanie

Odległość: blisko: ok 20km od granic Warszawy
Sposób dojazdu: średni: auto
Czas zwiedzania: długi: > 5godz
Koszt: średni: ok 85zł od dziecka powyżej 3 lat (wejście i korzystanie z atrakcji w parku 40zł + Wesołe miasteczko bilet open 45 zł). Weście dla opiekunów 10zł (bez atrakcji), bilet urodzinowy 1zł (bez wesołego miasteczka)

Co warto zobaczyć:

  • Park Linowy Podniebny Cyrk – 6 tras o łącznej długości ponad 1200 metrów, z różnorodnymi przeszkodami cyrkowymi (ponad 130 przeszkód). Najłatwiejsze trasy są dla dzieci od 4 lat, te trudniejsze od 8 lat
  • Kraina dmuchawców – kilkanaście dmuchanych atrakcji, zamki, zjeżdżalnie w tym wodne, trampoliny
  • Pole do minigolfa – unikalny obiekt, składa się z 18 torów z elementami cyrkowymi o zróżnicowanym stopniu trudności.
  • Występy cyrkowe – odbywają się w weekendy, występują clowni oraz znani cyrkowcy
  • Cyrkowa Strefa Animacji i Plac Zabaw – Animatorzy, które zabawiają gości oraz uczą chętnych trików cyrkowych, chodzenia na szczudłach i żonglerki.

Źródła:

My w social mediach

2 myśli w temacie “Park rozrywki Julinek – raj dla dzieci: park linowy, kraina dmuchawców, wesołe miasteczko

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: