Zoo w Warszawie – egzotyczne zwierzęta i nie tylko

Dlaczego warto zwiedzić:

Wizyta w Warszawskim ZOO zawsze budzi u nas sporo emocji. Słonie, żyrafy, różnorodne ptactwo, a w szczególności małpy każdorazowo wywołują uśmiech na twarzy zarówno w dzieci jak i dorosłych. Każde wyjście jest piękną okazją by być bliżej natury w mieście. Tym razem wybraliśmy się na początku sierpnia, w okresie kiedy możemy zobaczyć również maluchy. I mieliśmy podwójną przyjemność ze zwiedzania patrząc na niekończącą się energie i chęć do zabawy malców.

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie zaprasza wszystkich do ciekawego spędzenia czasu na łonie natury i w towarzystwie zwierzaków. Warszawskie ZOO jest zieloną wyspą natury w środku miasta, znajduje się blisko centrum miasta i oddziela je od Warszawskiej starówki jedynie Wisła. Tu można przyjść po wiedzę oraz poobserwować wspaniałe zwierzątka. ZOO może się pochwalić posiadaniem ponad 500 gatunków zwierząt. W ostatnim czasie jest stale rozwijany i ulepszany, co powoduje, że wybiegi, hale i ekspozycje są często uważane za jedne z lepszych w Europie.

Pierwszymi w Zoo wita gości różnorodne ptastwo. Pingwiny, flamingi, różnorodne papużki i gołębie, orły, sowy, bażanty, bociany to tylko część z ptaków, których można obserwować zarówno w otwartych pawilonach jak i w ogrodzonych halach.

Z zaciekawieniem obserwowaliśmy duże ssaki, które widać na wybiegach pod otwartym niebem. Przy zwierzątkach mamy zamieszczone informacje odnośnie ich opiekunów oraz dotyczących ich ciekawostki. Efekt edukacyjny po takim zwiedzaniu gwarantowany!

Słonie, żyrafy, nosorożce za każdym razem wywołują szacunek, a duże koty podziw gracji, zwinności i siły, którą prezentują całym swoim wyglądem i zachowaniem.

Moment na który wyczekiwała większość było karmienie zwierząt. Harmonogram jest dostępny na stronie, zatem można sobie zaplanować spacer po parku w taki sposób żeby również poobserwować jak zwierzęta jedzą. Obecnie zoo prowadzi kampanie „Nie dokarmiaj”, która uświadamia wszystkim, jakie czasem tragiczne skutki przynosi dokarmianie zwierząt przez odwiedzających.

Dużo radości przyniosło obserwowanie małp oraz maluchów. Silne, inteligentne i sprytne różnorodne małpy zatrzymały nas w pawilonach na dobrą godzinę. Nie sposób było nie zachwycić się gracją, zwinnością i mądrością tych zwierząt.

Na wybiegach i w wolierach spotkaliśmy również maleństwa. Ich widok powodował zachwycenie oraz szeroki uśmiech we wszystkich zwiedzających. Niewyczerpująca energia, chęć ciągłej zabawy mocno kontrastowała z powagą i solidną postawą ich rodziców oraz dodawała radosną nutę. Jak już jesteśmy przy maleństwach to taka mała ciekawostka: Wszystkie zwierzęta, które urodziły się w ogrodzie w danym roku, otrzymują imiona zaczynającą się na tę samą literę (np. w 2018 na „J”)

Ogród zoologiczny posiada bardzo rozbudowaną stronę KLIK, gdzie można dowiedzieć się o gatunkach i przyzwyczajeniach zwierząt, zamieszkujących zoo. Aktualności dotyczące wydarzeń oraz prowadzonych kampanii również są tam dostępne.

Podsumowanie

Odległość: bardzo blisko: Warszawa, Ratuszowa 1/3
Sposób dojazdu: łatwy: auto, rower, komunikacja miejska
Czas zwiedzania: średni: ~3godz
Koszt: średni:bilet rodzinny 2+1 70zł (taniej z kartą Warszawiaka lub dużej rodziny)

Co warto zobaczyć:

  • Różnorodne zwierzęta – ponad 500 gatunków zwierząt są dostępnych w ogrodzie zoologicznym w Warszawie. Na przełomie lipca-sierpnia pojawiają się w Zoo maluchy.

Źródła:

My w social mediach

3 myśli w temacie “Zoo w Warszawie – egzotyczne zwierzęta i nie tylko

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: